Достапни линкови

logo-print

Без поголеми нерегуларности изборите во пет македонски општини


Во пет општини во Македонија граѓаните денеска гласаа во рамки на вториот круг за избор на градоначалник. Државната изборна комисија соопшти дека изборите во општините Зелениково, Маврово и Ростуше, Чучер Сандево, Долнени и Студеничани се одвивале мирно, и според извештаите на Комисијата, без поголеми нерегуларности. До 16 часот, излезноста била 44,3 отсто. Граѓаните од овие пет општини избираат меѓу двајца кандидати, кои во првиот круг освоија најголем број гласови.
XS
SM
MD
LG