Достапни линкови

logo-print

Во напад извршен од пакистанската армија убиени 12 бунтовници


Во воздушен напад извршен од пакистанката армија, чија цел била база на милитантите во немирните области на границата со Авганистан, биле убиени 12 бунтовници. Како што јавуваат агенциите, најмалку четири бази на талибанските бутновници биле уништети при бомбардирањето.
XS
SM
MD
LG