Достапни линкови

logo-print

Пет полицајци загинале при напад на полициска станица во Авганистан


Повеќе милитанти нападнале полициска станица во западната авганистанска провинција Фарах, при што убиле петтмина полициски офицери. Нападот се случил во областа Карез Шакха. Во меѓувреме НАТО соопштии дека во операција изведена од коалиционите сили во провинцијата Логар биле убиени тројца милитанти, но авганистански претставници изјавија дека всушност станува збор за цивилни жртви.
XS
SM
MD
LG