Достапни линкови

logo-print

Нападнат полициски конвој во Мексико при што загинале осум полицајци


Шесттмина полицајци и двајца затворски стражари биле убиени во Мексико кога вооружени лица нападнале полициски конвој во кој се наоѓале неколкумина осомничени за трговија со дрога, обидувајќи се да ги ослободат. Во конвојот се наоѓале девет членови на позната мексиканска нарко-група. Вооружените лица успеале да избегаат, по неуспешниот обид да ги ослободат затворениците.
XS
SM
MD
LG