Достапни линкови

logo-print

Три лица загинале во воздушен напад во Пакистан


Најмалку три лица загинале, а петмина се повредени во воздушен напад од американските сили во северозападен Пакистан, соопштија пакистански претставници. Цел на нападот било засолниште на милитантите во областа Јужен Вазиристан. До денешниот напад доаѓа откако вчера 27 лица загинаа во самоубствен бомбашки напад на армиски конвој во северозападниот регион Хангу.
XS
SM
MD
LG