Достапни линкови

logo-print

Најмалку 20 лица загинаа во бомбашки напад во Пакистан


Во самоубиствен бомбашки напад врз безбедносните сили на Пакистан, загинале најмалку 20 лица. Како што се јавува цел на нападот бил армиски конвој во близина на контролен пункт во немирниот регион Оракзаи, каде често делуваат талибанските милитанти.
XS
SM
MD
LG