Достапни линкови

logo-print

Пиратите киднапирале белгиски брод


Силите на НАТО во Индискиот океан соопштија дека сомалијските пирати киднапирале белгијски брод со 10 членови на екипажот. На бродот Помпеј, како што соопштија силите на НАТО се наоѓале четворица хрвати, двајца белгијци, еден холанѓанин и тројца членови на екипажот од Филипините.
XS
SM
MD
LG