Достапни линкови

logo-print

Пратеникот на САД за Блискиот Исток во посета на Египет


Американскиот специјален пратеник за Блискиот Исток Џорџ Мичел денеска во Каиро се сретна со египетскиот претседател Хосни Мубарак, како дел од турнејата низ регионот, за промоција на мирот. Тој претходно беше во посета на Израел при што изјави дека Вашингтон се залага за ,,две држави“ како решение за израелско-палестинскиот конфликт. Израел ја отфрла таквата можност.
XS
SM
MD
LG