Достапни линкови

logo-print

Во самоубиствен бомбашки напад во Пакистан загинале 10 лица


Пакистанската полиција соопшти дека при самоубиствен бомбашки напад врз полициски контролен пункт загинале најмалку десет лица. Нападот се случил во близина на градот Хангу, во северозападен Пакистан, каде често делуваат талибанските милитанти. Меѓу неколкумината повредени, бил и шефот на локалната полиција.
XS
SM
MD
LG