Достапни линкови

logo-print

Најмалку 13 лица загинале во насилствата во Авганистан


Најмалку 13 лица, меѓу кои и двајца цивили, загинале во насилствата во Авганистан, во изминативе 24 часа. Двајцата цивили, од кои една жена, загинале при експлозија на бомба во провинцијата Кандахар, соопштија локални претставници. Во напад извршен од страна на вооружено лице во провинција Парван загинале петмина чувари во една банка, додека во неколку одвоени операции изврешни од коалиционите сили, биле убиени шесттмина бунтовници.
XS
SM
MD
LG