Достапни линкови

logo-print

Холбрук бара поголема помош за Пакистан


Специјалниот американски пратеник Ричард Холбрук изјави дека на Пакистан ќе му треба поголема помош од донаторите во светот во борбата против милитантите и во заздравувањето на економијата. Холбрук ова го оцени ден по меѓународната донаторска конференција во Токио на која беше ветено дека Пакистан ќе добие финансиска помош од пет милијарди долари. Холбрук ја повтори и американската загриженост поради одлуката на претседателот Али Зардари да го потпише договорот со кој се наметнува исламското шериатско право во Долината Сват.
XS
SM
MD
LG