Достапни линкови

logo-print

Регионална воена вежба во Таџикистан


Земјите членки на Шангајската организација за соработка денеска во Таџикистан почнуваат тридневни антитерористички воени вежби. Во вежбите во кои учествуваат повеќе од илјада војници од Русија, Кина и од државите на Централна Азија се вклучени воени хеликоптери, авиони и оклопни возила.

XS
SM
MD
LG