Достапни линкови

logo-print

Обама ги објави документите за тортура врз осомничени терористи


Американскиот претседател Барак Обама објави документи за техниките на малтретирање на осомничени за тероризам при истрагите на ЦИА за време на администарцијата на Џорџ Буш. Како и да е, Обама истакна дека никој од инволвираните нема да биде суден бидејки така им било наредено и работеле за одбрана на земјата.
XS
SM
MD
LG