Достапни линкови

logo-print

Неизвесна посетата на Борис Тадиќ на Косово


Високиот претставник на Европската унија на Косово Питер Фејт изјави дека и препорачал на косовската влада да му овозможи на српскиот претседател Борис Тадиќ посета на Косово. Претходно министерот за внатрешни работи на Косово рече дека владата во Приштина не издала дозвола за посета и оти Тадиќ може да го посети Косово само со дозвола на косовските власти.
XS
SM
MD
LG