Достапни линкови

logo-print

Премиерот на Албанија Сали Бериша во посета на Кина


Албанскиот премиер Сали Бериша денеска ја почнува петдневната официјална посета на Кина, на покана од неговиот кинески колега Вен Џиабао, јави дописникот на МИА од Тирана. Бериша во Кина престојуваше во октомври минатата година и потпиша спогодба за стратегиско партнерство за засилување на економската соработка меѓу двете земји.
XS
SM
MD
LG