Достапни линкови

logo-print

Лизгање на земјиштето во Перу


30 луѓе се исчезнати, а 25 куќи во два града на северот на Перу се затрупани, по лизгањето на земјиштето што настана по изобилните дождови на северот на земјата, соопшти перуанската цивилна одбрана. Координаторот на цивилната одбрана стравува дека исчезнатите луѓе се мртви.
XS
SM
MD
LG