Достапни линкови

logo-print

Воз во Русија ставен во карантин поради неутврдена болест


Руската здравствена служба стави во карантин 53 патници од еден воз, откако една патничка умрела од неутврдена болест, соопшти Светската здравствена организација. Радио-телевизија Хонг Конг објави дека жената умрела од САРС, но портпаролот на СЗО рече дека нема такви информации.
XS
SM
MD
LG