Достапни линкови

logo-print

Пратеникот на САД Мичел во Израел


Американскиот специјален пратеник за Блискиот Исток Џорџ Мичел престојува во Израел на неговите први средби со новата владата на премиерот Бенјамин Нетанјаху. Како што е познато, Нетанјаху не е голем приврзаник на идејата за создавање палестинска држава.
XS
SM
MD
LG