Достапни линкови

logo-print

18 загинати во самоубиствен напад во Пакистан


Властите во Пакистан соопштија дека бројот на жртвите од вчерашниот самоубиствен напад во близина на Пешавар достигнал осумнаесет луѓе, меѓу кои девет полицајци. Експлозијата, како што јавуваат агенциите, оставила кратер од три метри и предизвикала прекин на електричната енергија во целиот регион. Засега никој не ја презеде одговорноста за нападот, но се верува дека зад него стојат талибанските милитанти.
XS
SM
MD
LG