Достапни линкови

logo-print

Шефот на турската дипломатија Бабаџан во посета на Ерменија


Турскиот министер за надворешни работи Али Бабаџан се очекува во текот на денов да допатува во посета на Ерменија, во обид двете земји да ги надминат историските разијдувања кои со години ги нарушуваат нивните односи. Се очекува Бабаџан да биде дел од 20-тиот состанок на министрите за надворешни работи на Црноморската организација за економска соработка, на која ќе учествуваат 12 регионални држави со цел да воспостават поблиски економски врски.
XS
SM
MD
LG