Достапни линкови

logo-print

Молдавската опозиција нема да учествува во пребројувањето на гласовите


Опозицијата во Молдавија соопшти дека нема да учествува на планираното пребројување на гласовите од последните парламентарни избори. Опозицијата тврди дека изборите на 5-ти април биле нерегуларни и оти со учеството во пребројувањето само ќе ја легитимизира победата на Комунистичката Партија на претседателот Владимир Вороњин.
XS
SM
MD
LG