Достапни линкови

logo-print

Иран смета дека Израел му се закнува со воена акција


Иран испратил писмо до Советот за Безбедност на Обединетите Нации со кое бара акција во врска со наводните израелски закани за напад врз Иран. Техеран смета дека израелските лидери најавуваат напад врз иранските нуклеарни постројки. Израелскиот претседател Шимон Перез и премиерот Бенјамин Нетанјаху во неколку интервјуа нагласија дека Израел размислува за евентуална воена интервенција за да се спречи Иран да развие нуклеарно оружје.
XS
SM
MD
LG