Достапни линкови

logo-print

Ево Моралес го прекина штрајкот со глад


Претседателот на Боливија Ево Моралес синоќа го прекина петдневниот штрајк со глад, откако парламентот го усвои контроверзниот изборен закон кој му овозможува повторно да се кандидира за шеф на државата. Законот предвидува претседателските и парламентарните избори да бидат одржани во декември годинава.
XS
SM
MD
LG