Достапни линкови

logo-print

Оскар де ла Хоја ја прекинува боксерската кариера


Славниот американски боксер Оскар Де Ла Хоја објави дека ја прекинува кариерата. На последниот меч тој доживеа пораз од Мани Пакијао, кој му беше четврти во последните 7 борби. Кариерата ја заврши со 39 победи, од кои 30 со нокаут и со 6 порази. 36-годишниот боксер одлуката за повлекување ја објасни велејќи дека е нечесно да продолжи да се натпреварува ако тоа не е на највисоко ниво.
XS
SM
MD
LG