Достапни линкови

logo-print

Медведев изрази загриженост за големата невработеност


Рускиот претседател Дмитриј Медведев изрази загриженост поради порастот на невработеноста во Русија. Медведев изјави дека невработеноста бележи поголем раст од официјалните предвидувања. Во земјата веќе се регистрирани 2,2 милиони луѓе кои бараат работа, што е ниво кое го очекувавме дури на крајот на годината, изјави рускиот претседател.
XS
SM
MD
LG