Достапни линкови

logo-print

Шестти ден протести во Грузија


Претседателот на Грузија Михаел Саакашвили изјави дека Грузија нема да поттклекне пред руските обиди за предизвикување немири во земјата. Тој исто така ја обвини Русија дека ги зголемува своите сили во отцепените грузиски региони Јужна Осетија и Абхазија. Опозиционите активисти, поставија шатори и ја поминаа ноќта пред Претседателскиот Кабинет, а за подоцна во текот на денов планираат оддржување на протести, шестти ден по ред. Тие бараат оставка од претседателот Саакашвили.
XS
SM
MD
LG