Достапни линкови

logo-print

Нуклеарната програма дел од изборната кампања во Иран


Иранскиот претседателски кандидат Мир Хосеин Моусави најави дека нема намера да ја суспендира нуклеарната програма на земјата, доколку дојде на власт. Тој додаде дека доколку биде избран за претседател, „ќе обезбеди гаранции“ дека иранската нуклеарна програма нема да произведува оружје.
XS
SM
MD
LG