Достапни линкови

logo-print

САД ќе ја интензивираат борбата против пиратите


Претседателот на САД Барак Обама најави интензивирање на борбата против пиратите во Aфрика. Изјавата на Обама следи еден ден по успешната спасувачка мисија на американски товарен брод од сомалискиот залив, при што американските воени сили застрелаа тројца пирати.
XS
SM
MD
LG