Достапни линкови

logo-print

Напад врз патрола на либанската војска


Во напад на патрола на либанската армија загинале најмалку четворица војници, јавуваат агенциите. Нападот врз армиското возило се случил во долината Бека, во близина на границата со Сирија, област која се смета за упориште на трговците на дрога. На нападот се гледа како на одмазнички чин, откако минатиот месец либанската војска во истиот регион уби познат трговец на наркотици.
XS
SM
MD
LG