Достапни линкови

logo-print

Загинал американски војник во Ирак


При експлозија на бомба поставена на пат, северно од Багдад денеска загинал еден американски војник, соопшти американската армија. Инцидентот се случил во ирачката провинција Шалахудин. Вклучувајќи го и последниот случај, во изминативе три дена во Ирак загинаа шест американски војници.
XS
SM
MD
LG