Достапни линкови

logo-print

Убиен политички претставник во авганистанската провинција Кандахар


Вооружени лица убиле член на Советот на авганистанската провинција, Кандахар. Како што соопштија локални претставници, Ситара Аскзаи била убиена вчера од две вооружени лица кои ја нападнале додека се враќала кон својот дом. Властите за убиството ги обвинуваат талибанските бунтовници.
XS
SM
MD
LG