Достапни линкови

logo-print

Девет лица загинале во самоубиствен бомбашки напад во Ирак


Ирачката полиција соопшти дека девет лица загинале, а повеќе од 20 се повредени во самоубиствен бомбашки напад врз група припадници на Сунитската милиција. Напаѓачот ја активирал бомбата во момент додека припадниците на Сунитската Милиција чекале во ред пред армискиот штаб во Џбала, јужно од Багдад, за да земат плата. Припадниците на сунитската милиција во Ирак, се поранешни бунтовници, кои им се придружија на американските сили во борбата против терористите.
XS
SM
MD
LG