Достапни линкови

logo-print

Во Турција 11 лица починале поради конзумирање неисправен алкохол


Во Турција во текот на март починале 11 лица како последица од конзумирање на алкохол чие производство не било одобрено. Меѓу починатите се и тројца германски студенти кои конзумирале алкохол купен на црната берза, за време на нивниот претстој во Турција. Турските власти денеска соопштија дека започнале истрага во врска со настанот.
XS
SM
MD
LG