Достапни линкови

logo-print

Турскиот министер за внатрешни работи во Багдад


Турскиот министер за внатрешни работи Бешир Аталај допатува денеска во Багдад на разговори за мерките против курдски бунтовници кои дејствуваат од северен Ирак, јави агенцијата Анатолија. Пред заминувањето, Аталај изрази надеж дека воспоставената трилатерална соработка меѓу Турција, Ирак и Соединетите Држави ќе даде резултат и оти Анкара очекува конкретни мерки против курдските бунтовници кои ја користат ирачката територија за напади врз Турција.
XS
SM
MD
LG