Достапни линкови

logo-print

Казна поради претерани телефонски повици


Една 73-годишна жена во Австрија, од страна на судот во Клагенфурт, е казнета со 360 евра поради претерани телефонски повици до нејзиниот син. Имено, во период од две ипол години таа му се јавувала по 50 пати на ден.
XS
SM
MD
LG