Достапни линкови

logo-print

Нови американски бродови во борба против сомалиските пиратиДополнителен број американски воени бродови пловат кон водите на Сомалија каде што пиратите се уште го држат во заложништво капетанот на еден брод што пловел под американско знаме. Пред два дена пиратите го грабнале бродот, но екипажот успеал да ја преземе контролата и да им избега на грабнувачите кои со себе го земале и капетанот.
XS
SM
MD
LG