Достапни линкови

logo-print

Турската полиција уапсила 28 лица поврзани со Ал Каеда


Полицијата во Турција уапсила 28 лица осомничени за поврзаност со терористичката мрежа Ал Каеда, јави агенцијата Анатолија. Според локалните власти осомничените биле приведени во рамки на неколку операции спроведени во околината на градот Есхишехир. Турските власти ги обвинуваат припадниците на Ал Каеда за неколку напади во земјата во изминативе години.
XS
SM
MD
LG