Достапни линкови

logo-print

Иран воздржан на предлогот на Западот за преговори


Иран најнапред ќе ги разгледа деталите пред да одговори на понудата на Западот за преговори во врска со неговата нуклеарна програма, соопшти официјален Техеран. Овој предлог го дадоа Соединетите Држави, Русија, Франција, Германија и Велика Британија, по вчерашните разговори во Лондон.
XS
SM
MD
LG