Достапни линкови

logo-print

Европарламентарката Беер во Македонија


Пратеничката во Европскиот парламент Ангелика Беер денеска ќе престојува во Македонија. Посетата на земјава таа ќе ја искористи да се сретне со претседателот Бранко Црвенковски, со претседателката на Националниот совет за евроинтеграции Радмила Шеќеринска и со претседателот на собраниската Комисија за европски прашања Петар Поп-Арсов.
XS
SM
MD
LG