Достапни линкови

logo-print

Во Израел зголемена безбедност по повод Пасха


На зајдисонце во Ерусалим почнува прославата на еврејскиот празник Пасха. Во меѓувреме, Израел ги презеде сите мерки за зголемување на безбедноста. Армијата го контролира Западниот брег и го ограничи движењето на Палестинците кон Израел. Во 2002-та година за време на Пасха во самоубиствен напад врз хотел беа убиени 30 Израелци.
XS
SM
MD
LG