Достапни линкови

logo-print

Полска ќе го зголеми бројот на војници во Авганистан


Полскиот претседател Лех Качински изјави дека Полска ќе го зголеми бројот на свои војници во Авганистан за 20 проценти, со цел зголемување на безбедноста во пресрет на изборите во август. Качински е во посета на Кабул каде оствари средба со авганистанскиот претседател Хамид Карзаи. Полска има 1 600 војници во Авганистан.
XS
SM
MD
LG