Достапни линкови

logo-print

Седум лица во бомбашки напад во Багдад


Најмалку седум лица загинале, а 23 се повредени во денешниот бомбашки напад во Багдад. Експлозијата одекнала во близина на една шиитска џамија. Во главниот ирачки град изминативе три дена чести се бомбашките напади. Премиерот Нури Ал Малики обвини дека Ал Каеда и поддржувачите на поранешната владеачка партија Баат, стојат зад нападите.
XS
SM
MD
LG