Достапни линкови

logo-print

Ѓорге Иванов на средби со граѓаните во неколку градови


Новоизбраниот претседател Ѓорге Иванов, кој синоќа посети неколку градови во Македонија, рече дека периодот до официјалното стапување на должноста ќе го искористи за средби со граѓаните и за запознавање со нивните проблеми. Иванов најави и отворање народни канцеларии, школа за лидери, како и реализирање контакти со малите и средни претпријатија кои, според него, треба и ќе добијат поддршка од шефот на државата.
XS
SM
MD
LG