Достапни линкови

logo-print

Земјотрес на Пацификот


Многу силен земјотрес од седум степени според Рихтеровата скала го погоди крајбрежниот регион на Русија на Тихиот океан, на околу триста километри од градот Курилск, соопшти американската геолошка служба. Засега нема податоци за евентуални жртви. Земјотресот се почувствувал и во Јапонија, чии власти соопштија дека нема опасност од појава на цунами.
XS
SM
MD
LG