Достапни линкови

logo-print

Американски конгресмени во посета на Куба


Кубанскиот претседател Раул Кастро се состанал со американски конгресмени, прва средба на Кастро откако ја презеде таа функција во минатата година. Кубанската телевизија објави дека во американската делегација која престојувала во Хавана имало шестмина конгресмени од Демократската партија. Агенциите јавуваат дека оваа посета следувала по извештаите дека претседателот Барак Обама би можело да укине некои од американските санкции против Куба.
XS
SM
MD
LG