Достапни линкови

logo-print

18 загинати во денешни експлозии во Багдад



Еден американски војник бил убиен во ирачката провинција Дијала во пресметка со милитанти во регионот, соопштија американските сили. Во меѓувреме, ирачки претставници соопштија дека 4 бомби експлодирале денеска на неколку места во Багдад, при што 18 лица загинале, а над 40 биле повредени.
XS
SM
MD
LG