Достапни линкови

18 загинати во денешни експлозии во Багдад



Еден американски војник бил убиен во ирачката провинција Дијала во пресметка со милитанти во регионот, соопштија американските сили. Во меѓувреме, ирачки претставници соопштија дека 4 бомби експлодирале денеска на неколку места во Багдад, при што 18 лица загинале, а над 40 биле повредени.
XS
SM
MD
LG