Достапни линкови

logo-print

Хилари Клинтон во Радио Слободна Европа


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон изрази надеж дека новиот контроверзен авганистански закон за рестрикција на правата на шиитските муслимански жени, ќе биде укинат. Во интервјуто за авганистанскиот сервис на Радио Слободна Европа, при посетата на седиштето во Прага, Клинтон изјави дека за овој закон му изразила загриженост и забелешка на авганистанскиот претседател Хамид Карзаи.
XS
SM
MD
LG