Достапни линкови

logo-print

Во Истанбул Форум за културните различности


Денеска во Истанбул се одржува форум на Алијансата на цивилизации. Главна тема на која ќе дискутираат претставници од педесет земји ќе биде доброто менаџирање на културните различности во време на забрзана глобализација. На форумот ќе учествува и македонскиот министер за надворешни работи Антонио Милошоски.
XS
SM
MD
LG