Достапни линкови

logo-print

ВМРО ДПМНЕ прогласи победа во 17 општини


ВМРО ДПМНЕ објави победа во 17 општини во Македонија. Според партијата, тие победиле во скопските општини: Центар, Кисела Вода, Илинден, Петровец. Според шефот за комуникации на ВМРО ДПМНЕ Илија Димовски партијата освоила градоначалник во Велес, Гевгелија, Ресен, Берово, Крушево, Кривогаштани, Росоман, Чашка, Кардинци, Лозово, Зрновци, Делчево, Македонска Каменица. Тој наскоро најави и нови информации.
XS
SM
MD
LG