Достапни линкови

logo-print

22 лица загинаа во бомбашки напад во Пакистан


Најмалку 22 лица, според последните податоци загинале во денешната експлозија на бомба во шиитска џамија во северен Пакистан. Експлозијата се случи за време на религиозна церемонија го градот Шаквал, на 60-тина километри јужно од главниот град Исламабад.
XS
SM
MD
LG